شهید لاجوردی نماد مبارزه رحمانی با تروریسم بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر هادی صادقی که به مناسبت روز مبارزه با تروریسم با خانواده شهید اسد الله لاجوردی دیدار کرد با بیان اینکه شهید لاجوردی به یک فرد نشان دار در حوزه مبارزه با تروریسم تبدیل شده بود گفت: همین مساله سبب شد تا به دست منافقین کوردل به مقام رفیع شهادت نائل آیند.
وی با بیان این که شهید لاجوردی نماد مبارزه رحمانی با تروریسم بود، افزود: مبارزه با تروریسم معمولا این گونه شناخته می شود که مبارزه باید سیاسی، نظامی یا مسلحانه باشد؛ اما شهید لاجوردی مبارزه ریشه ای با تروریسم را در پیش گرفت و با بنیاد فکری ترور جنگید و سعی کرد این افکار تروریستی را از دل و جان و اندیشه افراد فریب خورده بیرون کند که در سطح دنیا کم تر کسانی به این نحو با تروریسم مبارزه کرده اند.
حجت الاسلام و المسلمین صادقی ادامه داد: البته ممکن است در جایی نیاز به برخورد های فیزیکی برای مبارزه با تروریسم باشد؛ چرا که اگر از آن ها جلوگیری نشود افراد بیگناهی کشته خواهند شد؛ اما در جای ممکن باید مبارزه رحمانی را پیشه کنیم و شهید لاجوردی هر دو نوع مبارزه را داشته اند یعنی هم مبارزه سخت و هم مبارزه نرم.
معاون دستگاه قضا با بیان این که شهید لاجوردی در کار مبارزه با تروریسم از هیچ تلاشی دریغ نکرد، گفت: شهید لاجوردی اسطوره ای در عرصه مقاومت و مبارزه با تروریسم بود که خود ایشان هم شهید ترور شد و به افتخار بزرگی دست یافت.
دکتر صادقی افزود: ایشان در زندان بیش تر به دنبال انسان سازی بودند و می خواستنند دست جوانان فریب خورده را بگیردند و از دام جریان تروریسم نجات دهند.
معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر که روز مباره با تروریسم نامگذاری شده است بهانه ی شد تا از شهید بزرگوار لاجوردی که نماد مبارزه با تروریسم است یاد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *