متن پیام رهبری بسیار دقیق و صادقانه نگاشته شده و ذره ای اغراق ندارد / باید نیکی های آقای هاشمی که کم هم نیست را بیان نمود

خناسانی که در پیام آمده است قصد داشتند از درگذشت ایشان در جهت اهداف خودشان بهره برداری کنند.

معاون قوه قضاییه با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایشان صادقانه می فرمایند تمام مسائل دوران های اخیر موجب گسست این دوستی قدیمی نشد و نتوانست آن را به کلی قطع کند که باید گفت متن این پیام بسیار دقیق و صادقانه نگاشته شده است.

معاون فرهنگی قوه قضاییه ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت یاردیرین امام و رهبری حضرت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی پیرامون شبهاتی پیش آمده مطالبی را در جمع نمازگزاران ساختمان ستاد قوه قضاییه مطرح نمود.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر هادی صادقی با اشاره به فرمایش امام علی (ع) که می فرمایند “خیر الاخوان اقلّهم مصانعه فی النّصیحه”، گفت: درس های عبرت آموزی باید از دو یار دیرین با صداقت یاد گرفت، که بهترین دوستان آنانی هستند که هنگام خیرخواهی، دچار تصنع و ظاهر سازی نشوند و حقیقت را آنطور که هست منتقل کنند و از غلو و کم گذاشتن دوری کنند.
معاون دستگاه قضا با بیان این که مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی دوستی ۵۹ ساله داشتند، افرود: در این دوستی دیرینه و صادقانه تقریبا می توان ادعا نمود که هیچکدام از این بزرگواران درمورد دیگری دچار اغراق یا تخریب نشدند و آنچه که درباره یکدیگر بیان می شد اعتقادشان بود، چه در کلام رهبری که می فرمودند هیچ فردی از هاشمی رفسنجانی به ایشان نزدیک‌تر نبوده و نیست چه در پایان دوره ی ریاست جمهوری و چه اخیراً که بیان فرمودند و از سوی دیگر آقای هاشمی رفسنجانی هم می گفت که رهبری عشق من است.
صادقی ادامه داد: آقای هاشمی در جای دیگری گفته بود که ما دورفیقیم با یک تفاوت، ایشان در مقام رهبری هست و من در مقام رهروی و شرط صداقت و برادری هم اینچنین است که جایگاه ها نیز حفظ شود.
این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: آقای هاشمی رفسنجانی این موضوع را بارها بیان کرده و بدان تاکید می کرد که ما هیچ کس بهتر از رهبر عزیزمان را برای هدایت انقلاب سراغ نداریم، از طرفی هم اگر نظر متفاوتی داشت آن را با صراحت بیان می کرد و در همین سال های اخیر نیز اختلاف نظرهای وجود داشت که ما نیز نباید دست به سانسور خود بزنیم.
حجت الاسلام صادقی با اشاره به این که اختلاف نظرها از دوران پس از فتنه بیشتر عیان شد، گفت: آسیب بزرگ جریان فتنه روی خیلی از خوب ها نیز اثر گذاشت و همین باعث شد در این دوستی طولانی تاثیراتی گذاشته شود.
معاون قوه قضاییه با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایشان صادقانه می فرمایند تمام مسائل دوران های اخیر موجب گسست این دوستی قدیمی نشد و نتوانست آن را به کلی قطع کند که باید گفت متن این پیام بسیار دقیق و صادقانه نگاشته شده است.
معاون فرهنگی قوه قضاییه با بیان این که رهبری در این پیام تسلیت شان در مقام تجلیل از شخصیت آقای هاشمی هستند، افزود: از این رو رهبری بیان می فرمایند که نتوانست در محبت شخصی او نسبت به این حقیر خللی ایجاد کند، برخی از صداهای بیگانه می گویند چرا ایشان خودش را محور قرار داده است و فرمودند محبت او به من کم نشد؟ جواب روشن است چرا که در مقام تجلیل از یاردیرین حسن وی را بیان می کنند و ایشان محبت خود را در صدر پیام اظهار می دارند. جایی که می فرمایند مفارقت وی بسیار سخت و جانکاه است که باز تاکید می کنم در نگارش این پیام ذره ای اغراق نشده است.
حجت الاسلام و المسلمین صادقی گفت: خناسانی که در پیام آمده است قصد آن  را داشتند علاوه بر اینکه در زمان حیات استفاده ابزاری کنند، اکنون نیز از درگذشت ایشان در جهت اهداف خودشان بهره برداری کنند.
معاون فرهنگی دستگاه قضا با بیان این که استفاده ابزاری از فوت آقای هاشمی رفسنجانی در مسئله اصل مرگ، رفت و آمدها، محل دفن، امام جماعت و … مشهود بود، گفت: شاهد بودید که در نمازی که برگزار شد یک جماعت قلیلی از جمعیت میلیونی، قصد داشتند استفاده ابزاری کنند که باید گفت به هرجهت وقتی صد نفر فریاد بزنند صدایشان شنیده می شود.
صادقی با بیان اینکه این تعداد اندک در نماز نیز شرکت نکردند گفت: این افراد قلیل در جلوی درب دانشگاه تهران ایستادند تا نماز تمام شود. گو اینکه اگر بخاطر آقای هاشمی آمده بودند لااقل برای ثوابش در نماز شرکت می کردند، پس صادق نیستند و راست نمی گویند و استفاده ابزاری می کنند.
معاون قوه قضاییه بیان داشت: آن فرد کینه توزی که تا می تواند از هرچیزی دشمنی می آفریند و به نماز رهبری شبهه وارد کرده و می گوید چرا ایشان برخی از اذکار مستحبی را در نماز قرائت نفرمودند و بجایش جملات دیگری خواندند بداند که رهبری جمله “انا لانعلم منه الا خیرا” را بدان جهت نخواندند که از سر صداقتی که دارند و احتمالا اطلاعاتی که در اختیار دارند، چیزی می دانند که بالاخره یک جایش خیر نیست از کسی اطلاعی دارند، خب نمی توانند بگویند که ما جز خیر ندیدیم و در صورت اطلاع و خواندن این جمله دروغ گفته اند و رهبر عادل نباید دروغ بگویند چونان که بسیاری از بزرگان و مراجع عظام تقلید نیز هنگامی که به فردی شناخت داشته و اطلاعی از وی داشتند این جمله را بیان نمی کردند، درعوض طلب غفران فراوان می نمودند.
دکتر صادقی با اشاره به وحدت پدیده آمده که در کلام آقای هاشمی رفسنجانی هم بارها دیده می شد گفت: برخی به اصطلاح خناسان می خواهند در همین جا و موقعیت تفرقه درست کنند که الحمدلله نمی توانند و ما باید از جوانب موضوع آگاه باشیم.
وی اضافه کرد: ایراد دیگری که وارد می کنند آن است که چرا چندین بار طلب مغفرت نمودند؟ زیرا که به خاطر دوستی و رفاقت، علاقه مند هستند تا عفو و غفران خداوند شامل وی شود، آیا از این بهتر چیزی هست؟ رفاقت درست یعنی همین. مضافاً بر اینکه اینگونه نبود که وی را به بدی منتسب کرده و خود را مبرا سازد و همه جا فرمودند “اغفر له و لنا” خدایا تو بی نیازی از عذاب او و عذاب ما.
معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: این همراهی همدلی و پای کار ایستادن برای اسلام و انقلاب و صادقانه بودن نه نظیر بسیاری است که در این ایام ریاکارانه برای سوءاستفاده و استفاده ابزاری از درگذشت آقای هاشمی تلاش ها نمودند؛ ولی رهبری صادقانه آنچه را می دانستند گفتند و بزرگوارانه بر وی نماز گذاردند و دعا نمودند و صادقانه وی را تشییع نمودند و از محسنات وی گفتند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر صادقی با اشاره به افرادی که با آقای هاشمی رفسنجانی هیچ وقت رابطه خوبی نداشتند، گفت: نظیر آنانی که وی را در ابتدای مجلس ششم مجبور به استعفا نمودند، امروز کاسه داغ تر از آش شده اند؛ اما اگر کسی قبلا نقدی داشته می تواند در کنار انتقاداتش برای وی طلب مغفرت نماید و از نیکی ها یاد کند چنان که این امر در سیره معصومین(ع) بسیار دیده می شود.
معاون دستگاه قضا درپاسخ به انتقاد برخی که می گویند چطور شده است که پس از درگذشت وی از حسن و خوبیشان می گویند، گفت: این امر دستور اهل بیت و پیامبر اسلام است که خوبی های مردگانتان را بیان کرده و آنها را به نیکی یاد کنید؛ لذا اگر صدا و سیما اقدام به این کار نموده است، کار درست و بجایی است و باید نیکی های آقای هاشمی رفسنجانی که کم هم نیست را بیان نمود. یک عمر مبارزه در راه انقلاب اسلام و امام و رهبری را باید بیان نمود. می گویند چرا قبل از این گفته نمی شد که باید گفت آن هم دلیل خاص خودش را داشت زیرا که مورد سوء استفاده و استفاده ابزاری دیگران قرار می گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *