فرزندآوری و تربیت صحیح اسلامی از وظایف خانواده در جامعه اسلامی است

سومین جشنواره موالید و مزدوجین دستگاه قضایی استان کرمانشاه و خانواده های ایشان با شرکت بیش از ۴۰۰ نفر با حضور حجت الاسلام والسملمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی در این مراسم با بیان روایتی از پیامبر (ص) که می فرمایند نکاح کنید و اولاد بیاورید که من بر کثرت شما امت اسلامی افتخار می کنم با یادآوری روایتی از امام صادق (ع) که در آن حضرت یوسف (ع) به برادرش می فرمایند صاحب فرزند شوید فرزندانی که از تسبیح گویی آنها زمین سنگین شود، افزود: با فرزند آوری و تربیت صحیح اسلامی در روی زمین تسبیح گوی خدا ایجاد کنید تا زمین از تسبیح آنها احساس سنگینی کند.
معاون فرهنگی قوه قضاییه تقارن این جلسه با تشییع دو شهید گرانقدر از مدافعان حرم در استان کرمانشاه را خجسته دانست و خاطرنشان کرد: امروز شهر کرمانشاه با نام این دو شهید عطرآگین است. اینها عزیزانی هستند که از ارزش ها و خوبی ها دفاع می کنند و همانند شهدای دوران دفاع مقدس هستند با این تفاوت که خط مقدم جبهه را جلوتر برده اند و با هزینه کمتری دارند از وطن اسلامی مان دفاع می کنند.
وی افزود: امنیتی که به واسطه فداکاری این عزیزان حاصل شده است بسیار گرانقدر است و این ارزش زمانی بیشتر نمایان می شود که با نگاهی به کشورهای اطراف خود که همواره درگیر جنگ و خونریزی هستند به وجود آن پی ببریم. بنابراین لازم است که مردم این شهدا را نشانه های خود قرار دهند تا راه را گم نکنند چرا که شهدا شاخص و نشانه راهند.
در ادامه این مراسم رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه نیز ضمن خیرمقدم و ارائه گزارش از ادوار گذشته، ابراز امیدواری کرد که این مراسم بتواند عامل ترغیبی برای ازدواج و تولید نسل باشد.
عدالتخواه با اشاره به اینکه هیچ عاملی نباید مانع ازدواج شود گفت: با وارد شدن در زندگی بسیاری از مشکلات حل می شود گاهی وقتی از دور به یک موضوع نگاه می شود سخت به نظر می رسد اما همین که وارد آن موضوع می شوید می بینید آنگونه هم که تصور می شد سخت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *