ضرورت توجه به نگاه فرهنگی در غربالگری زندانیان

معاون فرهنگی قوه قضاییه با بیان اینکه نگاه فرهنگی در غربالگری زندانیان باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: زندانیان باید از نظر سطح فرهنگ، سواد، معلومات و جایگاه اجتماعی از هم جدا باشند.

«حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی» معاون فرهنگی قوه قضائیه، با بیان اینکه غربالگری در زندان‌ها از نظر نوع جرم ابعاد مختلفی دارد، اظهار کرد: در غربالگری باید نگاه فرهنگی مورد توجه باشد به این معنی که زندانیان از نظر سطح فرهنگ، سواد، معلومات و جایگاه اجتماعی از هم جدا باشند تا راحت‌تر اقدامات تربیتی برای آنان لحاظ شود.
وی افزود: با دسته بندی زندانیان در خصوص افرادی که در سطوح مشترکی هستند می‌توان کارهای تربیتی مشترک انجام داد.
معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: غربالگری زندانیان بدون توجه به مسائل مشترک بین آنها تبعات خوشایندی ندارد و مسائل تربیتی نیز به این صورت پاسخ مثبتی نخواهد داد.
حجت الاسلام صادقی با تاکید بر نگاه فرهنگی در غربالگری زندانیان گفت: این اقدام نیازمند امکانات و شرایطی است که امیدواریم با تدابیر و سیاست‌های قوه قضائیه در این زمینه بتوان در این مسیر گام برداشت.
وی افزود: خوشبختانه در سازمان زندان‌ها معاونت اصلاح و تربیت وجود دارد که به مسائل فرهنگی در زندانها اهتمام دارد و با معاونت فرهنگی قوه قضاییه نیز در این زمینه همکاری‌هایی دارد و در آینده این همکاری‌ها بیشتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *