حقوق اقلیت های دینی در ترازوی عدالت/توجه ویژه به اقلیت‌های دینی در دستگاه قضا

حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی با بیان اینکه اسلام به اقلیت‌های دینی توجه ویژه‌ای دارد، گفت: در قوه قضاییه احکام نورانی قرآن در مساله اقیلت‌ها را دنبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه و به نقل از میزان،«حجت الاسلام و المسلیمن هادی صادقی» با اشاره به اینکه مدعیان حقوق بشر همیشه به دنیال بهانه‌هایی برای اسلام هراسی و ایران‌هراسی هستند، گفت: در اسلام احکام نورانی زیادی در موضوع اقلیت‌های مذهبی داریم و به جایگاه آنها توجه ویژه‌ای شده است.

وی افزود: قوه قضاییه مطالبات اقلیت‌های مذهبی را دنبال می‌کند و در این خصوص جلساتی را با نمایندگان اقلیت‌ها در مجلس شورای اسلامی برگزار کردیم.

حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه گاهی گفته می‌شود که برخی پرونده‌های مربوط به اقلیت‌های مذهبی در دستگاه قضایی در وهله رسیدگی نیاز به توجه بیشتری دارد گفت: این موضوع را پیگیری و دنبال می‌کنیم تا مبادا خللی در رسیدگی پرونده‌های آنها ایجاد شود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه به موضوع زن که از دیگر بهانه‌های حقوق بشر است، اشاره کرد و گفت: اسلام در مساله زنان از همه مکاتب دیگر نگاه ویژه‌ تری دارد و در موضوع زنان و جایگاه و حقوق آنها باب تازه‌‌ای را باز کرد.

وی ادامه داد: گاهی اگر در جایی به زنان ظلمی وارد می‌شود به این دلیل است که احکام اسلام در موضوع زنان درست اجرا نشده و یا مردان از قدرتشان سوء استفاده کرده‌اند که این را نباید به پای اسلام نوشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *