بچه ها را حسینی پرورش دهیم تا بیمه شوند

به مناسبت روز جهانی کودک، معاونت فرهنگی دادگستری کل استان کرمانشاه تجلیل از فرزندان شهدای مدافع حرم و فرزندان شهدای دادگستری را برنامه ریزی کرده بود.

این مراسم که با حضور حجت الاسلام و المسلمین  دکتر صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه برگزار شد از برخی از فرزندان شهدای حرم تجلیل به عمل آمد.

دکتر صادقی با تسلیت ایام عزای حضرت اباعبدالله حسین (ع) و با پرداختن به موضوع و واقعه کربلا و عاشورا، یادآور شد: تمامی مناسبت های دینی موجب تقویت ایمان می شوند و نقطه عطف این مناسبت های دینی در ماه محرم قرار گرفته است.

ایشان خاطر نشان ساخت: محبت اهل بیت و خصوصا امام حسین (ع) بیش از همه مناسبت ها ی دینی سبب تقویت ایمان و بالا رفتن انسان می شود. بی جهت نیست در روایات آمده است که یک قطره اشک آتش ها را خاموش می کند و گریه بر حسین (ع) سبب پاک شدن گناهان می شودو این چیزی نیست جز حقیقت محض که باید آن را باور داشت.

معاون فرهنگی قوه قضائیه ادامه داد: محرم و صفر علاوه بر پاکسازی ، انسان را نیز بیمه می کنند و به نوعی سبب واکسینه شدن و پیشگیری در مقابل پلیدی ها می شوند.

دکتر صادقی سپس با پرداختن به موضوع کودکان که این مراسم به همین مناسبت در روز جهانی کودک تدارک دیده شده بود تصریح کرد: بچه ها را به گونه ای تشویق کنیم که در مسیر اباعبدالله حرکت کنند چرا که این مسیر آنها را بیمه می کند. حسینی شدن کودکان سبب بیمه آنها در تمام عمر می شود.

در ادامه مراسم از فرزندان شهید مدافع حرم شهید حاج اکبر نظری، و همچنین فرزند شهید دادگستری قاضی سلیم قنبری با اهدا لوح و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *