بازدید معاون فرهنگی قوه قضائیه از مرکز ارتباطات مردمی /دستگاه قضایی با کمبود نیروی انسانی و بودجه مواجه است

حجت الاسلام و المسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه در جلسه فصلی مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه ضمن گرامیداشت ایام ماه ذی الحجه، سخنان خود را در رابطه با وظایف کارکنان و رسالت اصلی این مرکز در سه محور بیان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی گفت: دستگاه قضایی علیرغم اینکه با توجه به ماهیت خود وظیفه اعمال قانون و قدرت را دارد، با مشکلات متعددی از جمله کمبود نیروی انسانی و بودجه نیز مواجه است و این امر گاهی باعث پیدایش مشکلاتی در مردم می شود.

وی افزود:علاوه بر این مردمی هم که به دستگاه قضا مراجعه می کنند دچار استرس و مشکلات هستند و وقتی جهت راهنمایی و رفع مشکلات قضایی با این سیستم تماس می گیرند باید با حسن خلق و حلاوت با آنها برخورد شود تا رضایت خاطر تماس گیرنده جلب شود بنحوی که بعد از تماس، آرامش خاطری برایش حاصل شود و این امر بزرگترین هنر مشاوران مرکز است.

معاون فرهنگی قوه قضائیه در ادامه اضافه کرد: مشاوران حقوقی باید علاوه بر افزایش دانش حقوقی با لحن مناسب در دل مردم اثر مثبت بگذارند و این موضوع از نظر معنوی دارای ارزش الهی خواهد بود که هرچند در آمار و عملکرد دنیوی ممکن است محسوب نشود ولی در نزد خداوند متعال به حساب می آید.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی همچنین گفت: شماره تلفن های این مرکز(۱۲۹ و ۰۹۶۹۹ ) برای بسیاری از مردم و حتی مسئولان ناشناخته است و باید تحول اساسی در این زمینه رخ دهد. هر چند که لازمه این امر افزایش نیروی انسانی است.

وی افزود: این مرکز پناهگاه روانی مردم است و باید برای آن تبلیغ و امکاناتی برای ارتقای آن فراهم کرد.

معاون فرهنگی در ادامه  تشکیل هسته های جهادی مشاوره ای در سراسر کشور را پیشنهاد داد و گفت: بهبود وضعیت دستگاه قضایی و تسکین قلوب مراجعه کنندگان به این دستگاه در گرو فعالیت های جهادی و ارائه مشاوره و حل برخی مشکلات است و این مورد می تواند با همکاری این مرکز و معاونت های فرهنگی در دادگستری استان های کشور فراهم شود و ظرفیت و نوع خدمات مرکز ارتباطات مردمی در ارائه این روش مؤثر خواهد بود.

در پایان جلسه از تعدادی قضات و کارکنان مرکز (علی اصغر حسنی- مجتبی تورانی- مهدی فلاح مراد و اکرم آسیایی طاهری) تقدیر شد و معاون فرهنگی قوه قضائیه  از قسمت های مختلف مرکز بازدید کرد.

گفتنی است درابتدای این جلسه جعفر رشادتی رئیس مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس فعالیت و نحوه ارائه خدمات را تشریح کرد و سپس گزارش عملکرد شش ماه اول سال ۱۳۹۵ ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *